Tarih

02.07.13

Real Football 2013 BlackBerry İncelemesi

BlackBerry World’te Bulabileceğiniz Real Football 2013’ü Sizin İçin İnceledik.

Evet sevgili dinleyiciler, bir başka heyecan dolu müsabakada daha birlikteyiz.Hava futbola müsait, tribünler tıklım tıklım, hakem saatini kontrol etti hatta bir dakika, seni de futbolcu-teknik direktör ve kulüp başkanı olarak takıma almışlar.Yok artık! :)

IMG_00000520

Mobil oyun dünyasının devlerinden Gameloft firmasına ait olan Real Football 2013 adlı futbol oyununun incelemesini birlikte gözden geçirelim. Tabiki bir Play Station ‘da oynadığımız PES ya da FIFA olmasa da (ki PES’te rakip tanımam, iddiası olan buyursun gelsin :) ) mobil platformda oynayabileceğimiz en iyi futbol oyunların bir tanesi Real Soccer 2013. Geliştirilmiş olan grafikleri ve animasyonlarıyla , sade menü yapısı ve kolay oynanabilirliği ile (mobil futbol oyunlarında en çok önemli unsurlardan biri budur) kategorisindeki en başarılı oyunlardan biri haline geldi.

Peki bu oyunda neler yapabiliyoruz?

– “Elastico” adı verilen çalımlar , drippling , kısa-uzun pas , ayak içi ya da sert şut , voleler , rövaşatalar , falsolu şutlar , press yapma , kayarak müdahale , havada uçuşan kartlar , başarılı bir spiker , oyuncu değişiklikleri , taktik değişikleri gibi pek çok seçenek maç içerisinde mevcut.

– Maçlar esnasında takımımızın galibiyeti , maçın en iyi oyuncusunun bizim takımımızdan çıkması , hat-trick yapmamız , en fazla asist yapan oyuncunun bizim takımımızda olması , uzun mesafe füzeleri gibi goller atmamız vs. gibi pek çok farklı durumdan belirli miktarda para kazanıyoruz.

– Kazandığımız para ve taraftar sayısına göre level atlıyoruz.Amacımız dünyanın 1 numaralı kulübü olmak!

– Transferler , oyuncu satışı , sakatlıklar , performansını beğenmediğiniz oyuncuları kızağa çekme , gelecek vaad eden oyunculara ekleyebileceğiniz extra yetenekler , önemli maçlarda kullanabilececeğiniz extra güç paketleri ve daha pek çok gerçekçi uygulama ile keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.Ücretsiz olarak indirebildiğimiz Real Football 2013 oyun içerisinde bizden para kazanmaya çalışıyor. Denemek için indirirken herhangi bir bedel istemeyen Real Football 2013 oyun içerisinde eğer daha hızlı ilerlemek isterseniz mesela maç başına daha fazla para kazanmak için kapasitesi daha geniş bir stadyum almak ya da futbolcularınızın daha hızlı gelişmeleri için daha kapsamlı bir spor salonu kiralamak isterseniz ve oyun içinde kazandıklarınız yetmiyorsa (genelde yetmez zaten :) ) paket satın alıp bu işleri daha kolay hale getirebiliyoruz.

Her takımın maalesef lisansı olmadığından bazı takımları seçmek istiyorsak tabir-i caizse çakma isimleriyle oynamamız gerekebiliyor. Türkiye’den Fenerbahçe ve Galatasaray kulüplerimize yer verilirken maalesef isimleri Istanb.c. (Galatasaray) ve Istanbul (Fenerbahçe) olarak geçmekte. Yanlız şöyle bir durum var ki oyunun başında size dünyaca ünlü oyunculardan birini rastgele seçme şansı veren Real Soccer 2013 Ronaldo ya da Messi bir anda takımınıza kazandırma şansı verebilir. :)

Her ne kadar keyifli bir oyun olsa da tabiki bazı eksiklik ve hatalarıda var. Bazen maç içinde topla giden oyuncunuzun topu geçerek koşma olayını abartıp kendini olimpiyatlara kaptırması , haksız kırmızı kartlar (ki bu gerçekte de var :) ) , arasıra hafif ekran kaymaları (rahatsız etmeyecektir ama yazalım) gibi sorunlarla da karşılaşabilirsiniz. Ama en güzeli ücretsiz olan bu oyunu indirip bizzat denemek. Şimdiden iyi eğlenceler..

Küçük bir not: Normalde oyunun gerçek adı Real Soccer olmakla beraber BlackBerry World’te ararken Real Football olarak aratırsanız daha rahat bulabilirsiniz. Ya da bu barkodu kullanabilirsiniz.

Sevgiler


3 yorum

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,


Yorumlar (3)
  1. Cleta Grady 28 Temmuz 2013

    sayın editör 9790 bunu oynayabiliyormuyuz? aradım markette çıkmadı_?


  2. Lisa Jones 03 Temmuz 2013

    Futbol oyunlarını genelde sevmem ama bu gerçekten çok güzel görünüyor. Anlatımınız çok güzel :) Hemen indireceğim oyunu


Reklam