Bilgisayar Programcısı, Blackberry Aşığı Spor yapmayı çok sever, özellikle Tenis, Squash, Yüzme en büyük tercihleridir. Zıpkınla dalmak ve Akvaryumla uğraşmak dışında Gitar çalmak, Yamaç Paraşütü, Sivil Havacılık ve Kitap okumak hobileri arasındadır. Çocukken hep Savaş Pilotu olmayı isterdi.

Tarih

10.08.13

Manuganu Blackberry 10 Oyun İncelemesi [Android 2.3.3]

Türk Oyun geliştiricisi Alper Sarıkaya tarafından geliştirilen Manuganu ‘yu tanıyalım…

Manuganu ? Kim bu şirin küçük kızılderili?

Oyunda küçük sevimli bir kızılderili karakterimiz var ve ismi Manuganu. Sürekli koşup zıplayan ve hedefine ulaşmaya çalışan bir çocuk. Belli ki oyun oynamayı çok seviyor. Çünkü önüne hangi engeller çıkarsa çıksın koşmaktan bıkmıyor :)

Manuganu Blackberry10

Refleksleriniz hazır olsun Manuganu oynayacağız

Oyuna şöyle bir bakacak olursak kızılderili karakterimizi koşarak hedefine ulaştırmaya çalışıyoruz. Oyun koşu oyunlarına benzer ancak farklı noktalarından bir tanesi istediğiniz zamanda koşmayı durdurup ona göre aksiyon alabilmeniz. Bu koşu sırasında önümüze çıkan engellerden bazıları alev topları, sallanan dev kayalar, kazıklar, uçan piranalar ve bıçaklar var. Sallanan büyük kayalardan veya bıçaklardan kurtulmak için bazen durmanız en mantıklı hareket olacaktır. Koşu sırasında altın madalyaları ve paraları toplarken bir yandan dikkatli diğer yandan da hızlı olmalıyız. Çünkü hedefe ulaştığımızda kazanacağımız 3 yıldızımız olmasını istiyoruz :) Oyun içerisinde her bölümde 3 hedefimiz var ve tamamladığımız her hedef ile bir yıldız kazanıyoruz. Bölüm içerisinde bazen 50 tane para, 3 altın ve ölmeden tamamlamanız beklenen görevleriniz varken bazen bu görevler belli bir sürede bitirmeniz gereken şekilde değişiyor.

Manuganu Blackberry10

Oyunun basit olarak oynanışı da şu şekilde. Oyunda ekranın sol altındaki kırmızı çarpı işareti ile Manuganu’yu durdurabiliyoruz. Sağ alttaki yeşil yukarı ok ile 1 kere basıp küçük zıplama veya 2 kere arka arkaya basarak büyük zıplama yaptırıyoruz. Bazen yukarıdaki kazıkların altından kayarak geçiyoruz. Bunu da ekranımızı yukarıdan aşağıya doğru sürükleyerek yapıyoruz. Oyunun kontrolleri oldukça basit. Merak etmeyin oyunu tasarlarken Alper Sarıkaya bu detayları düşünerek oyun içerisinde bu hareketleri öğrenebileceğiniz küçük soru işaretleri koymuş. Bölüm içerisinde bu soru işaretine dokunduğunuzda hangi hareketleri nasıl yapabileceğinizi gösteriyor.

Manuganu Blackberry10

Oyun Türkçe mi? İnanmıyorum

Oyun Türkçe ve İngilizce olmak üzere 2 dil desteğine sahip. Bence en güzel yönlerinden birisi de bu. Çünkü oynadığımız oyunların %99,9 u yabancı dillerde yapılıyor. Durum böyleyken Türk oyun geliştiricilerinden ‘nın hem türkçe hem de bu kadar keyif verici, bir o kadar da güzel grafiklere sahip Manuganu isimli oyunu yaratmış olması biz Türk oyun severler için gerçekten mükemmel.

Manuganu Blackberry10

Peki Bu Oyunu Kim Yaptı ?

Oyunun tasarım, programlama, 3 Boyut modellemesi, animasyonları, karakter dizaynı, 2 boyutlu grafik ve illüstürasyonları 3 Boyut ve Dijital Efekt Artisti Alper Sarıkaya tarafından yapılmış. Ses ve müzikler Tolga Yurdabak ‘a ait ve Görsel arayüz yönetmeni olarak Elife Sarıkaya harika bir iş başarmışlar. Türk ve Dünya oyun piyasasına kazandırdıkları oyundan dolayı kendilerini ayakta alkışlıyoruz.

 

Oyunun Android için tasarlanan versiyonu için çekilen videosunu hep birlikte izleyelim


Android ve iPhone platformunda milyonlarca kullanıcısı olan ‘yu siz de hemen indirebilirsiniz.

Oyunu yüklemek için linkindeki işlemleri yaparak DDPB ile yüklemeniz gerekmektedir.


0 yorum

Etiketler: , , , ,


Reklam