Tarih

14.04.13

Light Bulbs – Flow Game

Light Bulbs ile ışıkları birleştirin

Oyunumuzun amacı: Aynı renkte ki lambaları birbirlerine bağlamak. İş bu kadar kolay ve bir o kadar da eğlenceli :)

Light Bulbs - Flow Game

Oyunu açtığımızda bizlere “PACKS” başlığı altında iki adet seçenek sunuluyor. “Classic” ve “Premium Pack” adlarında. Classic paketini seçtiğinizde beginner (başlangıç) seviyesinde başlıyorsunuz ve önünüze 4 ayrı renk lamba çıkıyor, 4 satır 6 sütunluk bir tablo içerisinde.  Lambaları birbirlerine eşledikçe seviye atlıyorsunuz.

Oyunun güzel yanı her level’ı tekrar tekrar oynayabiliyorsunuz. Seviye atladıkça yıldızlar kazanıyorsunuz, o level’ı kaç yıldızla geçtiğinizi gösteriyor. Kısacası levelda ki başarı durumunuzu temsil ediyor o yıldızlar :)

50 oyundan oluşan “Beginner” bölümün tamamladıktan sonra “Intermediate“(orta-üst), “Advanced” (ileri) ve “Expert” (uzman) bölümleri aktif oluyor. “Intermediate” seviyesi de beginner gibi 50 leveldan oluşuyor ancak advanced’dan sonra 200’e çıkıyor level sayısı. Elbette ki oynadığınız tablonun sütun ve satır sayıları da artış gösteriyor bölüm ilerledikçe.

 

Premium pack” ise 7 satır 8 sütundan (ilerledikçe bu sayı 8 satır 8 sütun oluyor) ve 6 farklı renk lambadan oluşan bir seçenek. Emin olun daha zorlayıcı. Classic seçeneğindeki “expert” bölümünü bitirip uzmanlığını ilan eden kullanıcılara “o zaman birde buraya bekleriz :) ” demek amacıyla yerleştirilmiş bir seçenek sanki :) Bende ki ilk izlenimi bu oldu en azından :)

Oyun touch-screen cihazlarda dokunmatik olarak oynanıyor ve birleştirmek için seçtiğiniz lambalayı belirlediğiniz yol üzerinden parmağınızı sürükleyerek diğer eşinin olduğu tarafa doğru hareket ettirmeniz yeterli.

3 yıldızı (en yüksek puanı yani :)) alabilmeniz için birkaç ipucu vermeden geçmek istemiyorum (hepimiz bol yıldız sahibi olmak isteriz, haksız mıyım? ;) )

Öncelikle tablonuzda hiç siyah bir yerin kalmamasına dikkat edin yani yolları olabildiğince uzatarak lambaları birleştirin. Tablonun dolu olması oyunda iyi iş çıkardığınızı duymanın ve 3 yıldızı kapmanın bir yolu :) Bir diğer yol ise, seçtiğiniz yolların birbirinin üzerinden geçmiyor oluşu. Zaten üzerinden geçiyor olmasını kabul etmiyor oyun ama olur da yanlışlıkla denk getirirseniz, bir yıldızınızı kaybettiniz demektir. Böyle bir durum yaşarsanız şayet tavsiyem hemen yeniden oynayın o bölümü :) Oyun ekranının hemen sağında kaç hamle yaptığınızı, yolların uzunluğuna göre boruların yüzdelerini ve kaçıncı oyunda olduğunuzu gösteren mini bir tablo bulunuyor ve yüzdeyi gösteren “pipe” kısmı yollar kesiştiğinde azalıyor.

Her sıkıldığımda oynayacağım ya da oynamayı özlediğim için oynayacağım ve vazgeçilmezlerim listesinde yer almaya aday, oldukça basit, şaşırtıcı derece şarj tüketimine olumsuz etkisi olmayan(keyifli olması dışında vazgeçilmez olmaya aday oluşu birazda bu yüzden ;) ), farklı yolları düşünmeye sevk eden ve yolları bulmak için gerilmenize gerek kalmayan çok zevkli bir oyun.

Sizler de kimi zaman stresli olan yaşantınıza bol yıldızlar katıp, kafanızı dağıtmak istemez misiniz? O halde tavsiyeme kulak verin. :)

 

 

Desteklenen İşletim Sistemleri

  1. Blackberry : 5.0.0 veya üzeri
  2. Playbook : 2.0.0 veya üzeri
  3. BlackBerry 10 : 10.0.0.0 veya üzeri

Ota Download

Barkod Download

Light Bulbs - Flow Game - barcode


0 yorum

Etiketler: , , , , , , , , ,


Reklam