Tarih

02.04.13

BOMBERMAN vs ZOMBIES

Bomberman vs Zombies, çocukluğunuza BlackBerry’niz  ile yeniden dönmenizi sağlıyor :)

Oyunun amacı, cesaretli Bomberman’ımızın oyundaki kutucukların/kasaların içindeki ekstra özellikleri toplayıp, zombilere değmeden gezegenini kurtarmaya çalışması :)

 

bombermanvszombies2

Oyun ekrandan oynanıyor, klavyeden müdahale edemiyorsunuz.   Telleri parçalanmış kanalizasyon çukurlarından yeşil dumanlar çıkarken üzerinden geçtiğinizde ölüyorsunuz. Öldürmek istediğiniz zombinin yakınlarına yerleştirdiğiniz bombadan uzaklaşmazsanız (en az bir kare) yine ölüyorsunuz :). Bombalarla patlattığınız kutucukların içlerinden çıkan özellikler size, bombayı ittirebilme, zamanlama gibi özellikler verirken Bomberman’ın hızını arttırıcı niteliklerde verebiliyor. Burada önemli olan üzerlerinde çarpı olanları almamanız ve tabii ki bonuslarınıza zombilerden önce ulaşabilmeniz. (Bırakın üzerlerinde çarpı olanları zombiler yesin :) )

 

bombermanvszombies4

Oyunu oynarken isterseniz sağ köşede bulunan “fire” butonunu kullanarak ya da trackpad

yardımıyla bombalarınızı yerleştirebilirsiniz. Ancak oyunda çok fazla reklam olduğu için trackpad kullanınca genelde farkında olmadan reklama tıklamış oluyorsunuz ve anında yönlendiriliyorsunuz.  Tavsiyem “fire” butonudur.

Kahramanımızın gitmesini istediğiniz yöne doğru parmağınızı ekranda hareket ettirmeniz yönlendirmeleri yapmanız için yeterli. Yürürken de bomba yerleştirebiliyorsunuz (kaçarken işe yarıyor kimi zaman ;) ).

bombermanvszombies5

Level geçişleri ise; tüm zombiler öldükten sonra ya da patlattığınız kutucuklardan birinin içinden anahtar çıkmasıyla ortaya çıkan merdivenli bir çukur. Üzerine geldiğinizde bir sonraki seviyeye geçiş yapıyorsunuz, bulunduğunuz seviyedeki tüm özellikleriniz ve canınızla birlikte.

 

 

Oyunun sıkı hayranları var ve ciddi ilerleme kaydetmiş olanlar, oyunun 30. Seviyeden sonra kontrolden çıktığını söylemişler. Ben daha o kadar ilerleyemedim çünkü hangi levelda olursanız olun öldüyseniz eğer sil baştan başlıyorsunuz oyuna :(

Genel olarak değerlendirmem, sakin bir yapıdaysanız (9800 kullanıcıları için, takılmalar bazen çıldırtıcı olabiliyor;) ) ve vakit geçirmek istiyorsanız (batarya sıkıntısı olmayan kullanıcılar için elbette ki çünkü batarya tüketimi fazla :( ) çocukluğumuzda paylaşamadığımız TETRIS’ ten telefonlarımıza sıçramış gerçekten güzel ve kaptırınca kendinizi Bomberman hissettiğiniz bir oyun :) :)

Uygulamayı ücretsiz olarak indirmek için:  adresini kullanabilirsiniz.

Desteklediği Cihazlar: 9380-9500-9520-9530-9550-9800

Desteklediği İşletim Sistemi:  4.6.0 ve üstü

 

Peki siz kaçıncı seviyeye kadar gelebildiniz?


0 yorum

Etiketler: , , , , , , , , , ,


Reklam