Bilgisayar Programcısı, Blackberry Aşığı Spor yapmayı çok sever, özellikle Tenis, Squash, Yüzme en büyük tercihleridir. Zıpkınla dalmak ve Akvaryumla uğraşmak dışında Gitar çalmak, Yamaç Paraşütü, Sivil Havacılık ve Kitap okumak hobileri arasındadır. Çocukken hep Savaş Pilotu olmayı isterdi.

Tarih

02.11.14

BlackBerry Classic Ortaya Çıktı

BlackBerry’nin yıl sonunda tanıtması beklenilen yeni akıllı telefonu Classic görüntülendi

 

Akıllı telefon pazarında iOS ve Android ekosistemlerinin yükselmesiyle beraber gündemden düşen BlackBerry, iflas etme ve etmeme arasındakiince çizgide dolaşmaya başlamıştı. Firma, yeni amiral gemisi Passportmodeliyle umut depolarken yeni modeli hazırlamaya başladı bile.

Yıl bitmeden hemen önce Classic olarak adlandırılan yeni modeli çıkartması beklenirken cihaza ait görüntülerde gelmeye başladı bile. İlk olarak haberimizde karşımıza çıkan modele ait yeni görseller veteknik özellik listesi, BlackBerry’e yakınlığı ile bilinen N4BB tarafından ortaya çıkarıldı.

Eski sisteme geri dönüş

Telefonda ilk dikkat çeken detay, firmanın önceki modellerinde yer verdiğibeş butonluk şeridin gelmiş olması ve arka aydınlatması bulunmayaniztopuna yer verilmesi. Yine kare ekrana sahip olan telefon, 3,46 inç büyüklüğündeki ekran ile 720 x 720 piksel (294 ppi) çözünürlüğe sahip.

Telefonun diğer dikkat çeken özellikleri 1,5 GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli işlemci, 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafızaya ek olarak 128 GB’akadar arttırılabilen microSD kart desteği.

 

 

 

1080p/30fps video kayıt yeteneğine sahip 8 megapiksel çözünürlüklü arka kamera konumlandırılan cihazda ayrıca 720p HD video kayıt yapabilen 2 megapiksel çözünürlüklü ön kamerada bulunuyor. Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneği bulunan Classic, 10.2mm kalınlığında ve 178g ağırlında.

NFC ve kablosuz şarj gibi özellikleri de destekleyecek olan telefon gücünü2515 mAh kapasiteli bataryadan alıyor. Değiştirilemeyen yapıda olan bu bataryanın bir günü çıkartması muhtemel görünüyor.

 

 

Kasım ayında tanıtılması beklenilen telefon bakalım firmanın Passportmodeli ile yakaladığı yükselmeyi devam ettirebilecek mi hep beraber göreceğiz.


4 yorum

Etiketler: , , , , , , , ,


Yorumlar (4)
 1. Sharon Harris 11 Kasım 2015

  hala türkiyeye gelmedi. şubat ta sormuş arkadaş sorusunu. biz hala bekliyoruz


  • Allen Stanley 15 Kasım 2015

   Türkiye’ye son çıkan cihazların çoğunluğu operatörler tarafından getirilmiyor maalesef ki. Ancak garantili ve faturalı olarak getiren birçok firma var. Çok reklamı yapılmadığı için göz önüne gelmiyor tabi ki


 2. Jill Simmons 05 Şubat 2015

  Türkiyeye ne zaman gelir ya tutuldum ben bu cihaza klavyeyi özledim z10 kullanıyorum ama bold alışkanlığım devam ediyor.Bu tam benlik hemen getirin :D


Reklam