Tarih

30.08.13

BlackBerry 10 için BlackBerry Sanal Uzman Nasıl Kullanılır?

BlackBerry 10 için BlackBerry Sanal Uzman ile Cihazınızı Kontrol Edin

Blackberry Sanal Uzman - Blackberry 10

BlackBerry cihazınızın donanım değerlendirmesi ihtiyacı var mı?  Bir onarım mı planlıyor musunuz ?

Eğer öyleyse , kesinlikle BlackBerry Sanal Uzmanı denemek isteyeceksiniz. BlackBerry 10 işletim sistemine dahil olan BlackBerry Sanal Uzman cihazlarınız için basit, kendinden güdümlü teşhis uygulaması île cihazınızı test edebilirsiniz. Kullandığınız BlackBerry 10 cihazının türüne bağlı olarak , aşağıdaki testleri çalıştırmanız mümkün olacak.

blackberry sanal uzman liste

Başlamanıza yardımcı olmak için , BlackBerry Sanal Uzman hakkında bilmeniz gereken her şeye hızlı bir bakış atabilirsiniz !

 

Bölüm 1 – BlackBerry Sanal Uzman Yükleme

BlackBerry Sanal Uzman Kullanmak için , önce yükleme yapmanız gerekir.  Bunun için BlackBerry World  ‘ü açıp ” Virtual Expert ” yazıp arama yapın veya aşağıdaki barkod tarama yöntemiyle kurulum yapmak için aşağıdaki adımları izleyin.

  1. Blackberry World ‘ü açın
  2. Ekranı yukarıdan aşağıda doğru sürükleyin ve Barkodu Tara seçeneğini seçin
  3. Aşağıdaki barkodu cihazınızla taratın ve İndir butonuna basın

blackberry sanal uzman barkod

Başarılı bir şekilde kurulum yaptıktan sonra ana ekranda BBVE etiketli simgeyi açın

Blackberry Sanal Uzman Logo

Bölüm 2 – Çeşitli Testleri Tamamlayın

BlackBerry Sanal Uzmanı ilk kez açtıktan sonra, sunulan üç test tipinden birine dokunun. Ekran, Ses ve Klavye testleri. Bu işlemler sırasında bir takım donanım testi yapılacak ve bittiğinde size sonuçlarının özetini görüntüleyecek.

 

 

Ayrıca; örneğin bir tuş ile ilgili bir sorundan  şüpheleniyorsanız aşağıdaki adımları kullanarak tuş takımı test edebilirsiniz .

  1. BlackBerry Sanal Uzmanı açın
  2. Altta araç çubuğunda yer alan Testler simgesine dokunun
  3. Buradaki listeden Keypad yazan teste tıklayıp tamamlayın

blackberry sanal uzman 3

Bölüm 3 – Yardım Almak İçin

BlackBerry Sanal Uzman bir sorun bulur ve burada yardıma yardıma ihtiyacınız olursa hızlı bir şekilde sorunu çözmek için yapabileceğiniz seçenekleri size sunacaktır .

 

1) Özetle, BlackBerry 10 cihazınızın işletim sistemi, sürümü ve PIN numaranızı tespit eder, sorunu ve sorun giderme adımlarını özetler.

  1. OS sürümünü öğrenmek için , Ayarlar menüsünden Hakkında  öğesine dokunun. Kategori sekmesinden OS sekmesini açın,
  2. PIN numaranızı öğrenmek için , Ayarlar menüsünden Hakkında öğesine dokunun. Kategori sekmesinden Donanım sekmesini açın.

 

2) BlackBerry10 cihazınız için yedekleme yapmanızı sağlayacak için indirin ve kurun. Önceden edindiğiniz bilgiler, olası bir sorun çözme işlemi için irtibata geçeceğiniz destek ekibi bu süreç boyunca size yol gösterirken işlemlerinizi hızlandıracaktır. Yedekleme ve Geri Yükleme işlemleri için  gözden geçirin

3) , bu konularla ilgili tecrübeli yöneticilerimizden destek alabilirsiniz. Forum sayfamızdan destek alırken yukarıda edindiğiniz bilgilerle yeni konu oluşturabilirsiniz.

4) Eğer cihazınızın donanımsal sorunu varsa bu konuda operatörünüze veya teknik servisinize başvurabilirsiniz.


0 yorum

Etiketler: , , , , , , , ,


Reklam