Bilgisayar Programcısı, Blackberry Aşığı Spor yapmayı çok sever, özellikle Tenis, Squash, Yüzme en büyük tercihleridir. Zıpkınla dalmak ve Akvaryumla uğraşmak dışında Gitar çalmak, Yamaç Paraşütü, Sivil Havacılık ve Kitap okumak hobileri arasındadır. Çocukken hep Savaş Pilotu olmayı isterdi.

Tarih

03.08.11

Blackberry Messenger 6 / Ne Dinliyorum Özelliğine Ne Oldu?

Blackberry Messenger 6 sürümü yükseltmesini yaptıktan sonra dikkatinizi ilk çeken şeylerden biri “Profilim” bölümüne girdiğinizde “Ne Dinlediğimi Göster” özelliğinin kaldırılmış olmasıdır.

Bu bir hata mı yoksa RIM gerçekten bu özelliği bilerek mi kaldırdı?

Blackberry Messenger 6 ile birlikte RIM bu özelliği uygulamadan kaldırdı. Bunun nedeni yakında (birkaç gün içerisinde) betazone ‘a eklenmesi planlanan Blackberry Cloud Music isimli uygulama.

 

Blackberry Cloud Music

 

BlackBerry Cloud Music veya diğer adıyla BBCM tamamen bağımsız bir uygulama olarak piyasaya sunulacak. Blackberry Messenger ile yine entegre çalışacak uygulama aynı zamanda Media Player ile muzik keyfimizi daha da arttıracak.

Şu anda BBCM ile ilgili bildiklerimiz ;

 • BBCM ile Blackberry kullanıcıları şarkılarını veya playlistlerini BBM üzerinden diğer kullanıcılarla paylaşabilecekler
 • BBCM ilk olarak haftasonuna kadar Betazone üyelerinin kullanımına açılacak
 • RIMBlackBerry Cloud Music üzerinden bir müzik arşivi kurmaya çalışacak
 • “Ne Dinlediğimi Göster” özelliğini aktifleyen kullanıcılar için BBM ile tam entegre şekilde çalışarak  Durum bölümünde bu bilgiyi gösterecek
 • BBCM , yeni çıkacak tüm cihazlarda kurulu olarak gelecek
 • BBCM ‘e erişmek için aylık 4,99$ gibi bir abonelik ücreti olacak
Umuyorum ki bu yeni uygulama ile Blackberry ‘de müzik dinlemek ve paylaşmak çok daha keyifli hale gelecektir.
Saygılarımla,

2 yorum

Etiketler: , , , , , , , ,


Yorumlar (2)
 1. Agnes Ramsey 03 Ağustos 2011

  blackberrynın resmi türkiye sayfası yokmu soru soralım? Blackberry 9900 bold 9930 bold ve 9810 tourch ne zaman türkiye pazarına gelicek ?


 2. Lucia Moran 03 Ağustos 2011

  Gereksizdi kaldirdilar :)


Reklam