Bilgisayar Programcısı, Blackberry Aşığı Spor yapmayı çok sever, özellikle Tenis, Squash, Yüzme en büyük tercihleridir. Zıpkınla dalmak ve Akvaryumla uğraşmak dışında Gitar çalmak, Yamaç Paraşütü, Sivil Havacılık ve Kitap okumak hobileri arasındadır. Çocukken hep Savaş Pilotu olmayı isterdi.

Tarih

02.08.14

Windows Phone için BBM Resmi Olarak Yayınlandı

BBM (Blackberry Messenger) Android ve iPhone’dan sonra Windows Phone ‘da

BBM uzun zaman önce diğer mobil platformlar için konuşulmaya başlanmış ve bunun ilk uygulamasını Android ve iOS (iPhone) işletim sistemlerinde görmüştük. Aradan geçen süre içerisinde Blackberry ekibi BBM ‘i Windows Phone platformuna da uyarlamak için çalıştı. Ve artık resmi sürüm ile Windows Phone Store ‘da yerini aldı.

Blackberry tutkunlarının vazgeçemediği mesajlaşma uygulaması Blackberry Messenger ‘ın diğer platformlara da uyanlanmasından sonra kullanıcı kitlesini iyice arttırdı. Özellikle farklı mobil işletim sistemine sahip cihaz kullanan arkadaşlarımızla görüşmek istediğimizde Blackberry Messenger ‘ın rahatlığını Whatsapp, Tango, Viber ve Line gibi uygulamalarda bulamıyorduk. Blackberry 10 işletim sistemi ile yakın tarihlerde açıklanan Blackberry Messenger ‘ın diğer  platformlara da uyarlanacağı haberinden sonra android, ios ve windows phone kullanıcıları merakla BBM ‘i bekliyorlardı.

Windows Phone için BBM

BBM’deki anlık sohbetler, resim paylaşma ve sesli notlar gibi birçok özellik sayesinde istediğiniz an arkadaşlarınız ve ailenizle bir araya gelin. Resmi BBM sürümünü hemen indirip Windows Phone, iPhone, Android ve BlackBerry kullanan diğer BBM kullanıcılarıyla sohbete başlayın.

Windows Phone, iPhone, Android ve BlackBerry kullanan arkadaşlarınızla sohbet edin:

 1. Mesajlarınızın ne zaman teslim edildiğini (D’ler) ve okunduğunu (R’ler) öğrenin
 2. Fotoğrafları, sesli notları, BBM kişilerini ve konumunuzu hızla paylaşın
 3. Kişilerinizin mesajınızı ne zaman yanıtladığını görün
 4. Modunuza ve duygularınıza uygun her türlü ifadeyle düşüncelerinizi gösterin

BBM, artık tamamen Windows Phone’a özel bir tasarıma sahip

 1. BBM, Windows Phone’un modern görünümü ve yaşattığı hissi kendine taşıdı
 2. BBM Gruplarını ve 1’e 1 sohbetleri Başlangıç ekranına sabitleyerek en önemli konuşmalarınıza kolaylıkla erişin

Birçok kişiyle aynı anda Sohbet Edin ve Paylaşın:

 1. Gruplar – BBM Groups resimleri, listeleri ve randevuları grup üyeleriyle paylaşmanıza yardımcı olur. BBM kişi listenizde olmayan kişilerle de aynı grupta olabilirsiniz.
 2. Çok kişili sohbetler – Birden çok kişiyi birlikte sohbet etmeye davet edin.
 3. Yayın mesajları – Aynı anda birden fazla BBM kişisine mesaj gönderin.

BBM, gizliliğinizi korumanızı sağlar. Kontrol sizin elinizdedir:

 1. Bilgilerinizi nasıl paylaşacağınızı siz seçersiniz – BBM, telefon numaraları veya e-posta adresleri yerine PIN’leri kullanır, yani çok daha gizlidir ve kimlerin size ulaşabileceği daima sizin kontrolünüzdedir.
 2. Kişilerinizi siz seçersiniz – İki yönlü dahil olma ile, size kimin mesaj göndereceğini kontrol edin

Kendi BBM profilinizi oluşturun:

 1. Görüntü veya resimleri kullanarak profil resmi yayınlayın
 2. Durumunuzu güncelleyerek, insanların ne yaptığınızı veya ne hissettiğinizi öğrenmesini sağlayın

Blackberry Messenger’ın Windows Phone Tanıtımını Aşağıdaki Video’dan İzleyebilirsiniz


1 yorum

Etiketler: , , , , , , , , , , ,


Yorumlar (1)
 1. Carolyn Hill 15 Nisan 2016

  1-öncelikle bbm da yaşanan dönüşüm başta operatörler olmak üzre sağlıklı yardımcı olamadıklarından dolayı sorum şu olacak daha önceden 10 senedir kullanıcısı olduğum 9500 storm şuan android e geçtiği için bbm ın bittiğini ve kullanılamayacağı belirtilmekte ne kadar doğru acaba? 2- şuan bb 9900 bold um mevcut nasıl androidi destekleyen bir ürünmü destekliyorsada nereden nasıl bir programı indirmem gerektiğini belirtebilirseniz çok sevineceğim msn vb canlı mailler bendeniz sağlıkçı olarak çok önemli çalışmalarımızda 10 senedir kullanmaktayım yardımınızı arz ediyorum saygılarımla.


Reklam