Türkiye'nin BlackBerry platformu Blackberry.gen.tr'de 2010'dan beri yönetim kurulu üyesi.

Tarih

22.12.12

BlackBerry Z10 (L- Serisi) Özellikleri

 

 

İlk BlackBerry 10 lansmanı 30 Ocak olarak kesinleşti. Geçmişten bu zamana kadar BlackBerry Z10, eski ismiyle L Serisi hakkında çeşitli gördük, ve cihazın nasıl çalıştığına dair bir de  çektik.

BlackBerry 10 L Serisi şu anda London, Lisbon, Liverpool ve Laguna olarak 4 kod adına sahip. Ancak bunlar RIM’in kendi içerisinde kullandığı isimler. L serisinin marketteki isminin BlackBerry Z10 olacağı gözüküyor.

Bilinen ise BlackBerry Z10 ile şu anda uygulama geliştiricilerinin de kullandığı prototip BlackBerry Dev Alpha B ile aynı özelliklere sahip olması. Dış tasarımları ise birbirlerinden biraz farklı olacak.

BlackBerry Z10 ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 

 

Son olarak yeni BlackBerry Z10 hakkındaki düşünceleriniz neler? Sizce RIM BlackBerry 10 ile emeklerinin karşılığını alacak mı? Bunu 30 Ocak’da hep birlikte göreceğiz.

 

Kaynak:


5 yorum

Etiketler: , , , ,


Yorumlar (5)
 1. Maria Coleman 26 Ağustos 2013

  Tarayıcı mesela facebook için otomatik mobil versiyona atıyor ki bu da site yöneticileri için ciddi paylaşım yapamama sorunlarına sebep oluyor :)


 2. Rosie Little 22 Aralık 2012

  BBM dışında diğer sistem kullanıcısı telefonlar ile sesli ve / veya görüntülü görüşme sağlayan Viber ya da Tango programlarına izin verecek mi? Yok sadece BBM ile bunu sağlayacak olursa eski BB telefon sahiplerinin bile ilgisini çekmeyebilir. Aynı özelliklere sahip o kadar çok rakibi var ki BB’nin yeni modelinin pazar payını arttırma şansı olmaz. BB sahipleri BB’nin Viber kandırmacasına çok öfkeliler. Umarım yeni cihaz bu beklentileri yerine getirir. Saygılar. Herman İşçi.


 3. Myrtle Hogan 22 Aralık 2012

  Dual Core 1.5 Ghz OOO
  Enran ve çözünürlük OOO
  8 Mp Arka ve sonunda 2 Mp ön kamera OOOO
  1 Gb ram aaa

  Ram 2 Gb olsa daha iyi olurdu. Blackberry heralde yazılım ve cihaz uyumu aynı şekilde gidicek demekki. yeni yazılım çıkınca yeni cihaz alınacak illa. Balckberry seviyorum kullanışlı cihaz ama yazılımda geri plandalar. Blackberry ile internette gezinmek zor. iphone 3gs bile daha iyi. 10.versiyonda bir çağ atlarlar inşallah.


  • Cortez Pogue 22 Aralık 2012

   Performans açısından listede dahaya iyiye doğru bir değişiklik olabilir, kim bilir, RIM bu. =)

   Öte yandan tarayıcı konusunda bu zamana kadar yaşamadığınız bir deneyim yaşayacaksınız eğer ki cihazı alırsanız, inanın bana. HTML 5 test sonuçları dudak uçuklatacak seviyede. Şuradan inceleyebilirsiniz: http://html5test.com/results/tablet.html Türkçe konuşmak gerekirse 20-25 tane siteyi aynı anda rahatlıkla kullanabileceğiniz bir tarayıcı sağlıyor bize RIM, adminimiz tarafından bizzat denenmiştir. =)

   QNX işletim sistemiyle uygulama geliştiricilerine gün doğdu. Artık uygulama sıkıntısı sona eriyor, zira RIM bambaşka bir kadro ve misyonla geliyor.

   Sevgiler,


Reklam