Bilgisayar Programcısı, Blackberry Aşığı Spor yapmayı çok sever, özellikle Tenis, Squash, Yüzme en büyük tercihleridir. Zıpkınla dalmak ve Akvaryumla uğraşmak dışında Gitar çalmak, Yamaç Paraşütü, Sivil Havacılık ve Kitap okumak hobileri arasındadır. Çocukken hep Savaş Pilotu olmayı isterdi.

Tarih

26.10.15

BlackBerry Priv Resmi Olarak Ön Siparişe Sunuldu

BlackBerry’i sektörde tekrar şahlandırma potansiyeli oldukça fazla olan Priv, ön siparişe sunuldu.

BlackBerry’nin Android işletim sistemiyle çalışan yeni akıllı telefonu Priv’in bir süre önce ön siparişe sunulacağı tarih açıklanmış ancak telefon beklenen tarihte sunulmamıştı. Neyse ki aradan çok fazla bir zaman geçmeden telefon İngiltere ve şirketin evi sayılanKanada’da ön siparişe sunuldu. Üstelik telefonun fiyatı, önceden bahsi geçen rakamlar kadar da yüksek değil.

İngiltere’deki kullanıcılar, BlackBerry Priv’i 699 dolardan, Kanada’daki kullanıcılar ise 685 dolardan sipariş edebilecek. BlackBerry’nin oldukça iddialı telefonu, kullanıcılara 6 Kasım’da ulaşacak.

Bildiğiniz gibi Priv, BlackBerry’nin ilk Android işletim sistemli telefonu olma özelliği taşımakta. Üstelik BlackBerry’nin her zaman elini güçlendiren ”güvenlik” durumu da Priv’de üst düzeyde.

Şirket bunu ciddi ciddi düşünmekte. Ancak onları bu ciddi adımı atmaktan geri tutan birşey var; güvenlik. Android işletim sistemli telefonların güvenlik zaaflarından çekinen BlackBerry, bu sebeple olaya biraz temkinli yaklaşıyor. Tabii bu kararda Priv’in de rolü oldukça önemli.

Zira Priv’in pazarda yakalayacağı olumlu ya da olumsuz ivme, BlackBerry’nin gelecek planlamasında Android önceliğinin yerini de belirleyecek


6 yorum

Etiketler: ,


Yorumlar (6)
 1. Domingo Henry 09 Nisan 2016

  selamlar benim bbpriv de bazı bankacılık uygulamaları çalışmıyor özellikle halkbank ve vakıfbank acaba ayar sorunumu var.


  • Basilia Lomax 10 Nisan 2016

   Ayarlar ile ilgili olduğunu zannetmiyorum. Genellikle android tabanlı uygulamalarda bu tarz durumlar oluşabiliyor. Yeni çıkan uygulama olursa onu güncelleyerek deneyebilirsiniz.


 2. Ron Walters 10 Şubat 2016

  merhaba,

  nasılsınız? bb priv modelini Türkiye de destekleyen bir servis sağlayıcı var mı acaba? satışı sadece internet siteleri üzerinden yapılıyor. alsam turkcell destek verebiliyor mu?

  teşekkür ederim.


  • Constance Stevens 10 Nisan 2016

   Merhaba,

   Gsm operatörlerini kullanma anlamında söylüyorsanız sıkıntı yaşamazsınız ancak Türkiye’deki gsm operatörleri resmi olarak destek vermezler bu cihaz için. Teknik servis açısından düzgün destek alabileceğiniz bir firma varsa cihazı alabilirsiniz. Aksi durumda çok önermiyorum cihaz almanızı.

   İyi günler


 3. Tiffany Christensen 03 Aralık 2015

  Merhabalar. Bu modelde acaba bis paketi gerekli mi?


Reklam